Trichocare

Dlaczego włosy wypadają…

Należy pamiętać, że wypadanie włosów jest procesem fizjologicznym, a włosy człowieka podlegają ciągłej, cyklicznej i  naturalnej wymianie. Komórki włosa są jednymi z nielicznych w naszym organizmie, które namnażają się 24h/dobę niezależnie od stanu i kondycji naszego organizmu. I to właśnie ma główny wpływ na cały proces wymiany. Włosów fizjologicznie wymieniających się powinno być nie więcej niż 15%. Jeśli  ich liczba wzrasta znaczy to, że dochodzi do jakiś nieprawidłowości w naszym organizmie.

Często dostaję wiadomości z zapytaniem-  dlaczego wypadają mi włosy ?

Przyczyn może być naprawdę wiele i bardzo często nakładają się one na siebie nasilając objawy.

 Do najczęściej występujących zaliczamy:

 – zaburzenia gospodarki hormonalnej : okres dojrzewania, zaburzenia pracy tarczycy (nadczynność, niedoczynność), zespół policystycznych jajników, hiperandrogenizm, hiperprolaktynemia, menopauza, czy odstawienie antykoncepcji hormonalnej.

– niedobory materiału budulcowego:  aminokwasów, białek, niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, żelaza, siarki, miedzi, cynku, wapnia oraz witamin: D, A, E czy z grupy B.

– niewłaściwa pielęgnacja: źle dobrane preparaty myjące, nieprawidłowo wykonane farbowanie, rozjaśnianie czy trwała ondulacja, nadmierne używanie prostownicy czy suszarki bez możliwości regulacji temperatury.

– zagrożenia cywilizacyjne:  nadmierny stres, brak odpowiedniej ilości snu, długotrwałe zmęczenie, niewłaściwy sposób odżywiania, przebyte choroby, a co za tym idzie zażywane leki.

– uwarunkowania genetyczne

 Jak widać przyczyn powodujących nadmierne wypadanie włosów może być naprawdę wiele.

Bardzo często trudno jest jednoznacznie stwierdzić, który z w/w czynników nasila objawy dlatego szczegółowy wywiad i badanie trichoskopowe są podstawą diagnostyki i podjęcia jakichkolwiek działań. Każdy z nas jest inny i u każdego z nas przyczyny tego samego stanu rzeczy mogą być zupełnie inne- trzeba mieć to na uwadze.

Dlatego zajrzyj do zakładki OFERTA i przeczytaj na czym polega konsultacja podczas której szukamy przyczyny Twojego problemu.