Może i Ty potrzebujesz pomocy trychologa

Mając do dyspozycji tylu ekspertów z wielu branży można by zadać sobie pytanie – po co komu trycholog ? Kim jest i w czym może nam pomóc?

Trycholog to osoba zajmująca się szeroko pojętą diagnostyką oraz pielęgnacją skóry głowy. Dlatego jeśli dokuczają Ci dolegliwości w postaci podrażnienia czy łuszczenia skóry głowy, wypadające włosy lub problemy z przetłuszczaniem…

Jeśli przetestowałeś już wszystkie dostępne kosmetyki i żadne nie przyniosły pożądanego efektu…

Jeśli nie możesz znaleźć przyczyny takiego stanu rzeczy i nie wiesz co dalej robić i do kogo się zwrócić… Wtedy zaczynasz szukać pomocy.

Na początku szukasz jej u fryzjera, bo przecież on systematycznie zajmuje się Twoimi włosami. Jeśli nie jest w stanie Ci pomóc chociażby dlatego, że problem dotyczy skóry głowy, a nie włosów proponuje Ci udanie się do dermatologa.

Jeśli mamy do czynienia z chorobą skóry lekarz wdraża odpowiednie leczenie dermatologiczne. Ale co jeśli zmiany na naszej skórze nie są zmianami chorobowymi?

Jeśli wynikają one z nieprawidłowej pielęgnacji lub z powodu zaburzeń wewnątrzustrojowych. Na problem w obszarze skóry głowy rzadko składa się jeden czynnik. Istota problemu jej zazwyczaj wieloczynnikowa i do tego długotrwała.

Zatem czy wiesz co sprzyja Twoim włosom ? Co im szkodzi? Jak pielęgnacja, odżywianie, styl życia czy przyjmowane leki mają wpływ na kondycję i stan Twoich włosów?

Jeśli nie znasz odpowiedzi na te pytania, a zauważysz u siebie niepokojące zmiany – to sygnał, że potrzebujesz pomocy trychologa.