Łysienie poCOVIDowe

W ostatnich miesiącach zauważalny jest znaczny wzrost problemów z nadmierną utratą włosów. W wywiadzie większość osób zgłaszających się z tym problemem sygnalizuje, że przeszło w ostatnich tygodniach lub miesiącach zakażenie wirusem SARS-CoV-2.

Natężenie wypadania jest uzależnione od nasilenia objawów choroby. Im cięższy przebieg tym bardziej „agresywne” jest wypadanie. Z tego powodu klienci boją się myć głowę, szczotkować włosy i najlepiej nie dotykaliby ich w nadziei, że złagodzi to proces.

Czytaj dalej

Wypadają mi włosy- czy mogę je farbować?

Bardzo często podczas konsultacji trychologicznej klientki pytają, czy w trakcie towarzyszącego im nadmiernego wypadania  włosów mogą je zafarbować. Już sama utrata włosów jest bardzo dużym stresem, a każdy kto boryka się z tym problemem, robi wszystko, aby nikt tego nie zauważył. Trudno jednak nie zauważyć, że coś się dzieje, gdy od tygodni lub miesięcy nie farbujemy włosów.

Czytaj dalej

Wybierasz się do trychologa ? Przeczytaj

Z racji tego, że trychologia jest jeszcze mało znaną dziedziną, zastanawiasz się jak wygląda taka wizyta u trychologa i na czym polega.

Podczas pierwszej wizyty przeprowadzany jest dokładny i szczegółowy wywiad na temat dolegliwości z jakimi się boryka się osoba odwiedzająca gabinet trychologiczny. Trychologa interesują przebyte choroby, zażywane leki, tryb życia, sposób odżywiania, nasilenie stresu, sposób pielęgnacji skóry głowy i włosów...dlatego przydatne może okazać się spisanie wszelkich preparatów czy leków które były używane na długo przed wystąpieniem pierwszych niepokojących objawów.

Czytaj dalej

Skuteczność terapii trychologicznej

Trafiają do mnie osoby, które od lat borykają się z nadmiernym wypadaniem włosów, czy nadmiernym złuszczaniem naskórka. Twierdzą, że próbowały już wszystkiego i straciły nadzieję i wiarę w to, że coś może się zmienić na lepsze.

I wtedy słyszę pytanie- czy jest Pani w stanie mi pomóc ? Ja oczywiście zrobię wszystko co w mojej mocy, ale bez Twojego zaangażowania nie dam rady.

Czytaj dalej

Postępująca utrata kobiecości

Na jednym ze szkoleń usłyszałam coś co głęboko zapadło mi w pamięć.
Otóż, że utrata włosów dla kobiet jest większym ciosem niż np. utrata piersi na skutek masektomii. Dość mocno mnie to poruszyło i zastanowiło…no bo jak tu porównywać utratę piersi do utraty włosów.

Czytaj dalej

Może i Ty potrzebujesz pomocy trychologa

Mając do dyspozycji tylu ekspertów z wielu branży można by zadać sobie pytanie – po co komu trycholog ? Kim jest i w czym może nam pomóc?

Trycholog to osoba zajmująca się szeroko pojętą diagnostyką oraz pielęgnacją skóry głowy. Dlatego jeśli dokuczają Ci dolegliwości w postaci podrażnienia czy łuszczenia skóry głowy, wypadające włosy lub problemy z przetłuszczaniem…

Czytaj dalej

#kwarantanna- korzyści i straty dla Twoich włosów

Dosłownie z dnia na dzień wprowadzone oboszczenia zmieniły życie większości z nas…jak nie wszystkich. Jedni na takie zmiany reagują bardzo emocjonalnie, inni ze stoickim spokojem przyjmują wszystko co im życie przyniesie. Ostatnie tygodnie przyniosły sporo zmian zarówno zawodowych jaki osobistych. Musieliśmy zweryfikować wszelkie plany oraz zobowiązania i dostosować się do otaczającej nowej rzeczywistości. Najbardziej odczuwalny jest przede wszystkim obowiązek pozostania w domu i ograniczenia kontaktu z innymi osobami. Do tego niepewność, jak długo to potrwa…o stresie towarzyszącym tak gwałtownym zmianom pisać nie będę bo od tego są psycholodzy. Chciałabym natomiast napisać co z takiego obrotu sytuacji może wyniknąć dla naszych włosów.

Czytaj dalej

Łupież- co warto o nim wiedzieć

Łupież jest dosyć uciążliwą dolegliwością. Dlatego warto wiedzieć co nasila jego objawy i na co zwrócić szczególną uwagę, żeby móc jak najszybciej się go pozbyć. Musimy uświadomić sobie, że nie każde łuszczenie się naskórka na owłosionej skórze głowy jest łupieżem. I tutaj rozpoznanie jest kluczowe dla podjęcia dalszej skutecznej lub wręcz przeciwnie terapii.

Czytaj dalej

Dlaczego włosy wypadają...

Należy pamiętać, że wypadanie włosów jest procesem fizjologicznym, a włosy człowieka podlegają ciągłej, cyklicznej i  naturalnej wymianie. Komórki włosa są jednymi z nielicznych w naszym organizmie, które namnażają się 24h/dobę niezależnie od stanu i kondycji naszego organizmu. I to właśnie ma główny wpływ na cały proces wymiany. Włosów fizjologicznie wymieniających się powinno być nie więcej niż 15%. Jeśli  ich liczba wzrasta znaczy to, że dochodzi do jakiś nieprawidłowości w naszym organizmie.

Czytaj dalej

Prosty przepis na ulgę dla Twojej skóry głowy

Skóra głowy może przysparzać nam wiele problemów. Wynikają one zazwyczaj z błędów pielęgnacyjnych, których zmiana może przynieść znaczną poprawę.
Ulgę może przynieść regularnie wprowadzony do pielęgnacji PEELING DO SKÓRY GŁOWY.
Niby nic, a jednak.

Czytaj dalej

Sekret pięknych włosów

Bardzo często osoby regularnie korzystające z usług dobrego fryzjera, używające markowych kosmetyków są rozczarowane kondycją i stanem swoich włosów.
Przecież o nie dbają…
Przecież wiedzą co im służy, a co nie…
Przecież unikają wszystkiego co mogłoby im zaszkodzić…
Warto zastanowić się skąd biorą się Twoje problemy z włosami i nierzadko odpowiedź jest bardzo prosta.

Czytaj dalej

Odkryj korzyści ze zmiany swoich przyzwyczajeń

Jak silna jest siła przyzwyczajenia wie każdy z nas. Większość rytuałów pielęgnacyjnych wynosimy z rodzinnego domu. Jeśli pojawiają się jakieś problemy z włosami zaczynamy szukać ratunku w internecie, gdzie metodą prób i błędów z naciskiem na błędy testujemy wszystko co wpadnie nam w ręce. Jednak często wystarczy spojrzeć na swój schemat pielęgnacyjny z boku i zastanowić się co takiego robimy , że nasza skóra głowy i włosy się „buntują”.

Czytaj dalej