WAŻNE- przeczytaj przed wizytą

 

W trosce o Państwa i nasze bezpieczeństwo do odwołania będą obowiązywały w naszym gabinecie następujące procedury.

Prosimy o zapoznanie się z nimi.

1. Zaleca się kontakt telefoniczny jako preferowaną formę umawiania wizyt. Dopuszczalna jest również rezerwacja online.
2. Podczas rozmowy telefonicznej przeprowadzany jest wstępny wywiad w kierunku objawów związanych z zakażeniem koronawirusem lub zwiększonego ryzyka zachorowania.
3. W dniu poprzedzającym wizytę należy wykonać pomiar temperatury ciała – wizyta może odbyć się jedynie w przypadku, gdy temperatura jest niższa niż 37,5 stopni Celsjusza. Jeśli przekracza wyznaczony próg- prosimy o kontakt z gabinetem celem ustalenia nowego terminu.
4. Prosimy, aby do gabinetu przychodzić PUNKTUALNIE (nie wcześniej i nie później niż ustalona godzina) oraz we własnych maseczkach ochronnych.
5. Klient po przybyciu na wizytę proszony jest, aby postępować według następującego schematu:

a) po wejściu do budynku w którym zlokalizowany jest gabinet proszę poczekać, aż obsługa gabinetu otworzy drzwi i wpuści do środka
b) po wejściu do gabinetu proszę o udanie się do toalety celem umycia i zdezynfekowania rąk
c) klient wypełnieni ankietę epidemiologiczną (wizyta będzie mogła odbyć się w zależności od wyniku wywiadu epidemiologicznego). Należy pamiętać, że podanie informacji niezgodnych z prawdą lub ich zatajenie ma swoje konsekwencje prawne.


6. Klient na wizytę musi przyjść sam, bez osób towarzyszących za wyjątkiem klientów niepełnoletnich wymagających obecności rodzica/opiekuna.
7. Przerwa między wizytami klientów wynosi ok. 15 min (czas przeznaczony na dezynfekcję oraz wietrzenie gabinetu).
8. W gabinecie za wyjątkiem obsługi może przebywać tylko 1 osoba. W sytuacji pojawienia się dwóch osób, druga osoba proszona jest o poczekanie na zewnątrz lub w samochodzie.
9. Preferowaną formą płatności są płatności bezgotówkowe (np. karta płatnicza, BLIK).
10. W trosce o bezpieczeństwo klientów zaleca się, aby osoby z grup ryzyka tj. w trakcie lub po chemioterapii, zespołem zaburzonej odporności, powyżej 65 roku życia z występującymi chorobami współistniejącymi ustalały termin po ustaniu epidemii, a do tego czasu skorzystały z porady telefonicznej.

 

Włosy należy umyć dzień przed wizytą. Umożliwia to właściwą ocenę stanu skóry głowy, okolicy około i międzymieszkowej, poziomu zanieczyszczenia i natłuszczenia skóry oraz włosów.

Należy zebrać i najlepiej spisać komplet informacji dotyczących m.in.:

  • stanu zdrowia z ostatniego roku (przebyte choroby, zażywane/odstawione leki, zabiegi wykonywane w narkozie),
  • sposobu odżywiania się oraz stosowanych diet,
  • sytuacji narażających na nadmierny stres,
  • stosowanych kosmetyków i preparatów oraz wykonywanych zabiegów fryzjerskich lub trychologicznych.

Należy pamiętać, że stan naszych włosów czy skóry głowy jest często tylko objawem nieprawidłowości, a nawet chorób występujących w naszym organizmie. Dlatego jeśli jest taka możliwość należy zabrać ze sobą komplet aktualnych badań co ułatwi znalezienie przyczyny problemu i będzie miało bezpośredni wpływ na podejmowane dalej działania.