Trichocare

Wypadają mi włosy- czy mogę je farbować?

Bardzo często podczas konsultacji trychologicznej klientki pytają, czy w trakcie towarzyszącego im nadmiernego wypadania  włosów mogą je zafarbować. Już sama utrata włosów jest bardzo dużym stresem, a każdy kto boryka się z tym problemem, robi wszystko, aby nikt tego nie zauważył. Trudno jednak nie zauważyć, że coś się dzieje, gdy od tygodni lub miesięcy nie farbujemy włosów.

Oczywiście u osób, które tego nigdy nie robiły nie ma to większego znaczenia. Natomiast, jeśli od lat regularnie je farbujemy, a na domiar złego odsetek włosów siwych znacznie wzrasta, trudno mówić o komforcie, a spoglądanie w lustro robi się coraz bardziej frustrujące. Koloryzacja jest zabiegiem chemicznym i nigdy nie zostaje obojętna dla skóry głowy, czy łodygi włosa, ale należy pamiętać, że na nadmierne wypadanie włosów mają głównie wpływ czynniki wewnątrzustrojowe, a znacznie rzadziej zewnętrzne. Dlatego jeśli oprócz nadmiernego wypadania włosów, nie ma żadnych innych problemów ze skórą głowy takich jak łupież, świąd, podrażnienie skóry głowy lub chorób skóry głowy w trakcie leczenia farmakologicznego , to nie ma powodu, żeby unikać koloryzacji. Jeśli włosy nadmiernie wypadają i boimy się, że farbowanie może nam zaszkodzić, należy przede wszystkim unikać eksperymentów z farbami, albo co gorsza z rozjaśniaczami w domu. Najlepiej oddać się w ręce profesjonalisty, który pracuje na profesjonalnych preparatach o sprawdzonych składach, dobierze taki rodzaj koloryzacji, który ogranicza kontakt farby ze skórą głowy do minimum i odpowiednio zabezpieczy zarówno skórę jak i włosy. Dlatego zamiast bać się koloryzacji, zadbajmy o to, aby zabieg był maksymalnie bezpieczny.

Podsumowując: jeśli skóra głowy jest zdrowa, a masz taką potrzebę, to zafarbuj włosy. Mechanizm wypadania włosa zlokalizowany jest w mieszku włosowych (czyli pod skórą), a farbujemy jedynie wystającą ponad powierzchnię skóry łodygę włosa. Przy odpowiednio dobranych preparatach ochronnych oraz farbach o sprawdzonych naturalnych składach, można bezpiecznie wykonać zabieg i cieszyć się „normalną” fryzurą. Już samo wypadanie jest nadmiernym stresem- nie dokładajmy sobie kolejnych.

Jeśli interesuje Cię bezpieczna koloryzacja zajrzyj do zakładki : OFERTA i zapoznaj się z zabiegami fryzjerskimi  jakie wykonujemy oraz kosmetykami na których pracujemy.