Trichocare

Skuteczność terapii trychologicznej

Trafiają do mnie osoby, które od lat borykają się z nadmiernym wypadaniem włosów, czy nadmiernym złuszczaniem naskórka. Twierdzą, że próbowały już wszystkiego i straciły nadzieję i wiarę w to, że coś może się zmienić na lepsze.

I wtedy słyszę pytanie- czy jest Pani w stanie mi pomóc ? Ja oczywiście zrobię wszystko co w mojej mocy, ale bez Twojego zaangażowania nie dam rady.

Na skuteczność terapii trychologicznej wpływa wiele czynników.

Najważniejsze jest znalezienie przyczyny problemu bo bez tego nawet najlepsze preparaty czy zabiegi nie pomogą – choć z pewnością poprawią kondycję skóry głowy i włosów. Oprócz wykonywanej w trakcie konsultacji trichoskopii, która sama w sobie jest badaniem diagnostycznym, podpowiadam jakie badania należy wykonać, aby móc znaleźć przyczynę obecnego stanu rzeczy.

Kolejnym bardzo istotnym krokiem jest przygotowanie skóry głowy na wchłanianie aplikowanych preparatów. Nawet najlepszy i najdroższy preparat nie zadziała, jeśli na powierzchni skóry głowy zalegają zanieczyszczenia, a ujścia mieszków włosowych są pozatykane zalegającymi wydzielinami skóry głowy. Dlatego zadbaj o odpowiednie oczyszczenie i przygotowanie skóry głowy.

No i systematyczność- gwóźdź programu. Nie ma możliwości, aby zobaczyć efekty terapii domowej, czy gabinetowej jeżeli będziemy podejmować się jej sporadycznie i od czasu do czasu. Musisz mieć na uwadze, że jeśli codziennie jakiś niekorzystny czynnik uszkadza mieszek włosowy, wywołuje stan zapalny lub nadmierną proliferację naskórka w obrębie owłosionej skóry głowy to Ty również codziennie musisz pomóc jej z tym walczyć.

Jeśli chcesz, aby podjęta przez Ciebie terapia trychologiczna była skuteczna-  musisz mi zaufać. Poddać się dodatkowej diagnostyce (jeśli będzie taka konieczność), zadbać o właściwe oczyszczenie skóry głowy i  regularnie stosować zalecone preparaty oraz suplementy.

Wtedy podczas konsultacji kontrolnej będziemy mogli się cieszyć z tak długo wyczekiwanej poprawy 🙂