Prosty przepis na ulgę dla Twojej skóry głowy

Skóra głowy może przysparzać nam wiele problemów. Wynikają one zazwyczaj z błędów pielęgnacyjnych, których zmiana może przynieść znaczną poprawę.
Ulgę może przynieść regularnie wprowadzony do pielęgnacji PEELING DO SKÓRY GŁOWY.
Niby nic, a jednak.

Czytaj dalej

Sekret pięknych włosów

Bardzo często osoby regularnie korzystające z usług dobrego fryzjera, używające markowych kosmetyków są rozczarowane kondycją i stanem swoich włosów.
Przecież o nie dbają…
Przecież wiedzą co im służy, a co nie…
Przecież unikają wszystkiego co mogłoby im zaszkodzić…
Warto zastanowić się skąd biorą się Twoje problemy z włosami i nierzadko odpowiedź jest bardzo prosta.

Czytaj dalej

Odkryj korzyści ze zmiany swoich przyzwyczajeń

Jak silna jest siła przyzwyczajenia wie każdy z nas. Większość rytuałów pielęgnacyjnych wynosimy z rodzinnego domu. Jeśli pojawiają się jakieś problemy z włosami zaczynamy szukać ratunku w internecie, gdzie metodą prób i błędów z naciskiem na błędy testujemy wszystko co wpadnie nam w ręce. Jednak często wystarczy spojrzeć na swój schemat pielęgnacyjny z boku i zastanowić się co takiego robimy , że nasza skóra głowy i włosy się „buntują”.

Czytaj dalej

Postępująca utrata kobiecości

Na jednym ze szkoleń usłyszałam coś co głęboko zapadło mi w pamięć.
Otóż, że utrata włosów dla kobiet jest większym ciosem niż np. utrata piersi na skutek masektomii. Dość mocno mnie to poruszyło i zastanowiło…no bo jak tu porównywać utratę piersi do utraty włosów.

Czytaj dalej

Może i Ty potrzebujesz pomocy trychologa

Mając do dyspozycji tylu ekspertów z wielu branży można by zadać sobie pytanie – po co komu trycholog ? Kim jest i w czym może nam pomóc?

Trycholog to osoba zajmująca się szeroko pojętą diagnostyką oraz pielęgnacją skóry głowy. Dlatego jeśli dokuczają Ci dolegliwości w postaci podrażnienia czy łuszczenia skóry głowy, wypadające włosy lub problemy z przetłuszczaniem…

Czytaj dalej